28.06.2022, Iva Hlaváčová

Červen v družinkách - Indiánské léto

Dva týdny jsme se v družinkách věnovali indiánské tématice. Nejprve jme si vyprávěli o životě indiánů (kdo je objevil a kde, v čem žijí, jak a co loví, jaká si dávají jména, jak se jmenují jejich pomůcky,…), potom jsme v družinkách malovali a vyráběli různé výrobky spojené s touto tématikou. Druhý týden děti každý den plnily různé úkoly-šifrovaly indiánské písmo, poznávaly indiánské symboly, učily se uzlovat, skládaly totemy, vymýšlely indiánské jméno a za splněný úkol dostaly jedno písmenko, na konci týdne musely z písmen poskládat slovo.

Ve čtvrtek 16.6.2022 jsme měli na hřišti soutěžní odpoledne, kde děti lovily bizony, počítaly splašené koně, poznávaly rostliny a zvířata a házely na cíl.

Děti se během dvou týdnů dozvěděly spoustu nových informací o indiánech. Některé děti poprvé šifrovaly zprávu, většina dětí se naučila uzlovat.