16.06.2021, Iva Hlaváčová

Líná kůže málo zmůže

Během prvního červnového týdne plnila všechna oddělení ŠD turistické výzvy. Pro děti byla připravena nápověda v podobě fotek turistických cílů v okolí Chlumu, kam by na svých vycházkách měly dorazit a co by na místě měly hledat. Děti se podívaly k televiznímu vysílači na kopci Chlumu, odkud došly na vyhlídku, ze které si mohly prohlédnout Bílinu z výšky a pojmenovat některá místa a známé budovy, které poznaly. Další cesta vedla do Pohádkového lesa, kde děti hledaly pohádkovou postavičku a zvířátko. Poslední cíl byl turistický rozcestník u výsypky-zde se děti dozvěděly, co je to výsypka a k čemu slouží. Všechna oddělení splnila všechny zadané cíle. Dětem se akce líbila a vůbec neprotestovaly při plnění turistických cílů.