12.03.2020, Iva Hlaváčová

Ve zdravém těle zdravý duch

Všechna oddělení naplnila přísloví - v družinách se povídalo o zdraví, zdravém životním stylu, zdravé stravě a také se sportovalo. družinkách děti dělaly dřepy, sed lehy a skoky přes švihadlo na čas.  Na chodbě byla tato stanoviště - skok z místa do dálkykoordinace ruce-nohy  a  nohy na čas.

Ve čtvrtek 20.2.2020 na chodbě před družinkami proběhla akce “Ve zdravém těle zdravý duch. Děti si v družinkách připravily zdravé pokrmy a nápoje, které potom ostatní děti ochutnávaly a hodnotily:

*pomazánky ( avokádová, ředkvičková, řepová, sýrová z česnekem, vajíčková, zeleninová)

*mrkvové a tvarohové tyčinky a ovesné kuličky

*nápoje ( voda s citronem, pomerančem, okurkou a ovocné smoothie).

Mimo to ještě děti plnily na stanovištích různé úkoly - skládaly puzzle (lidské tělo),připravily zdravý a nezdravý talíř, přiřazovaly věci ke smyslům, zacvičily si podle obrázků, pojmenovaly kosti v těle.