03.05.2023, David Kadlec

Den Země

V naší škole ve dnech 27. 4. a 28. 4. proběhla akce k výročí DNE ZEMĚ, která se uskutečnila na školním hřišti naší školy. Tato akce byla pojata k procvičení znalostí z přírody, ochrany životního prostředí a všeobecných znalostí o naší planetě. Bylo vytvořeno 10 stanovišť s různými úkoly, u kterých pomáhali vybraní žáci z devátých ročníků. Žáci jednotlivě úkoly plnili byli ohodnoceni razítkem s písmenkem. Žáci se pohybovali po hřišti samostatně a ohleduplně. Na závěr jim v kartičkách vyšla tajenka, za kterou žákům třídní učitelé udělili jedničky do předmětů jako je přírodopis, vlastivěda, environmentální výchova nebo prvouka. Žáci prvního stupně byli dále ohodnoceni možností výběrem hračky v rámci akce SWAP – recyklace hraček.

Akce proběhla v klidu, většině žáků vyšla správná tajenka, která zněla: “DEN ZEMĚ 23“. Jelikož tato akce byla pravidelnou součástí  výuky naší školy, opět doufáme ,že se bude navazovat na tuto netradiční a přece zajímavou školní akci.