30.06.2022, Renata Mojžíšová

MisPa ve 2. pololetí

Ve druhé polovině roku se náš žákovský parlament konečně nastartoval.
Scházeli jsme se pravidelně každý týden, debatovali, spolupracovali a posouvali se dál.

• Povedlo se nám zorganizovat úspěšné akce jako Pyžamový den a No Bag Day, kterých se zúčastnilo mnoho našich spolužáků.
  • Školní jídelně jsme pomáhali s Pomazánkovou soutěží, ve které jsme vyhlásili tři vítěze, jejich recepty byly zařazeny do nabídky školních svačin.
  • Uspořádali jsme povedený Sportovní den pro děti z prvního stupně.
  • Do několika budoucích projektů nás zapojilo i vedení školy.
  • Společně jsme absolvovali třídenní Prožitkový kurz na Hoře sv. Kateřiny ve spolupráci s lektory z CEDU.

Během společně stráveného času na zasedáních i pobytu jsme měli možnost se spolu sžít a vytvořit fungující skupinu, kde můžeme bezpečně vyjádřit svůj názor a diskutovat o tématech, která nás zajímají. Rozvíjeli jsme naši komunikaci, spolupráci, zodpovědnost, empatii i organizační schopnosti. Učili jsme se upevnit si své místo ve světě a přemýšlet o věcech kolem sebe.  Žákovský parlament se letos povedl.