04.09.2020, Jana Kučerová

Informace o školní jídelně

Jídelna v novém kabátku

Začal nový školní rok a žáci se mohou těšit na novou jídelnu  včetně dětského koutku.                          Doufáme, že se zde budete cítit dobře.                                                                                                    Všem strávníkům přejeme dobrou chuť.

Školení našich kuchařek

Dne 18.8. u nás ve školní jídelně proběhl kurz ,,Zdravé svačinky". Lektorka z biorestaurace Zahrada p. Bayerová nás naučila zdravé a zajímavé recepty z oblasti makrobiokuchyně. Tyto nevšední receptury se budeme snažit postupně zařadit do jídelníčku. Top pomazánku s názvem ,,Cibuláček" mohou naši strávníci ochutnat již v měsíci září.
Přejeme dobrou chuť.

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

pokud platíte stravné ( svačinky, obědy ) bezhotovostním způsobem a nebudete chtít stravné čerpat již od 1.9.2020, nezapomeňte si na portále www.strava.cz upravit objednávku. Po připsání stravného na účet školy, bude strava automaticky přihlášena od 1. 9.2020

Zvýšení cen

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

vzhledem k tomu, že nechceme snižovat kvalitu stravování a ceny potravin a náklady na provoz stále rostou, jsme nuceni od 1.9.2020 zvýšit cenu svačinek a obědů.

Děkujeme za pochopení.

Rekonstrukce školní jídelny

Sice jsou prázdniny,  ale my nezahálíme. Spolu s řemeslníky jsme se pustili do rekonstrukce jídelny. Vše musí dolů a strávníci se mohou v září těšit na nový kabátek školní jídelny. Nábytek bude ve veselých žluto - oranžových barvách, hlavní zeď budou tvořit grafiti a okna  zdobit vertikální žaluzie. Pro nejmenší strávníky a družinkové děti se chystá dětský koutek na hraní. Užívejte prázdniny a nechte se překvapit.

Přihlášky ke stravování ( svačinky, obědy ) na nový školní rok 2020/2021

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

prosím o vyplnění a včasné odevzdání  přihlášek ke stravování ( svačinky, obědy ) na nový školní rok 2020/2021. Pokud strávník platící  inkasem nebude mít do konce června 2020 odevzdanou přihlášku na nový školní rok, nebude mu v srpnu platba provedena.

Informace pro strávníky:

Školní jídelna ve své hlavní činnosti stravuje žáky základní školy a zaměstnance školy. Pro stravování cizích strávníků máme povolenu doplňkovou činnost.

Denně vaříme a vydáváme zhruba 300 obědů. Strávníci si třikrát týdně mohou vybrat ze dvou jídel. Po zaplacení stravného má strávník automaticky oběd č.1, změna na oběd č.2 je akceptována nejpozději 48 hodin před výdejem.

Od října 2019 nabízíme  v rámci vedlejší činnosti  i svačinky.

Vedoucí školní jídelny – Lucie Petruláková, petrulakova@zschlum.cz

Ceny stravného od 1. 9. 2020

1. kategorie do 6ti let

22Kč

2. kategorie 7 – 10 let

25Kč

3. kategorie 11 – 14 let

27Kč

4. kategorie nad 15 let

28Kč

svačinky

21Kč

cizí strávníci

63Kč

CENA KREDITNÍ KARTY ČINÍ 39Kč/ks

Zařazení strávníka do určité věkové kategorie je dáno vyhláškou ministerstva školství č.107/2005 Sb. o školním stravování a ukazatelem jeho zařazení je věk dosažený v průběhu školního roku /od 1.září do 31. srpna/.

Číslo účtu 1060441339/0800

Výdej svačinek: