01.06.2022, Renata Mojžíšová

Den dětí na prvním stupni

Dne 31. 5. 2022 proběhl na hřišti naší školy projektový den prvního stupně zaměřený na MDD – Světem, křížem krážem k dětem.

Paní učitelky se ujaly stanovišť. Ta byla zaměřena na zajímavé státy. Úkoly, které žáci plnili, zohledňovaly určité zajímavosti či zvláštnosti dané země.

A tak se mohly děti podívat do Egypta či na Hawai, za Indiány ve Státech i v Mexiku, pobýt v Japonsku i navštívit Čínu.

Ani Evropě jsme se nevyhýbali – byli jsme v Itálii, Řecku, Maďarsku a ve Francii. Po nahlédnutí do Říše pohádek jsme se pak rádi vrátili domů – do ČR.

Dopoledne to bylo aktivní, plné smíchu a radosti ze splněných úkolů. Vše probíhalo za přízně počasí, takže i po této stránce se nám dařilo.

Na závěr pak všichni žáci obdrželi od svých vyučujících drobnou pozornost.

Po návratu do tříd si spočítali získané body, aby měli přehled, jak se jim dařilo. Jisté ale je, že uspěli všichni, kteří se této akce zúčastnili.

V závěru bychom chtěli poděkovat všem pedagogickým pracovníkům, podílejícím se na tomto projektovém dni. V neposlední řadě pak i žákům z 9.B, kteří nám byli při organizaci na hřišti nápomocni.