30.10.2021, Karel Hyťha

Důležité upozornění

Vážení rodiče,
na základě probíhajícího testování bylo zachyceno množství případů pozitivity na COVID 19, a to jak mezi žáky, tak mezi zaměstnanci školy. Z tohoto důvodu je celá základní škola ROZHODNUTÍM KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE UZAVŘENA, a to od dnešního dne do 12.11. 2021.
Žáci se budou do školy vracet dne 15.11. 2021.
Všichni zaměstnanci a všichni žáci navštěvující naši školu mají povinnost podrobit se karanténě ve smyslu § 2 odst. 7 písm. a) zákona, zdržovat se pouze v místě svého pobytu a omezit styk s ostatními osobami.
Všichni zaměstnanci vyučující ve jmenované škole a všechny děti zapsané do výše jmenované školy, kteří byli v rizikovém kontaktu s pozitivně testovanými osobami, a u nichž v posledních 180 dnech nebylo diagnostikováno onemocnění COVID-19 (4.5. 2021) nebo neuplynulo 14 dní od ukončení očkování proti onemocnění COVID-19, se podrobí odběrům na COVID-19 metodou PCR testování v termínu 7. den po posledním kontaktu s nakaženým tedy 01.11.2021 a 02.11.2021 na odběrovém místě u prodejny Albert v Bílině.
Část žáků se již testům podrobilo, nyní se jedná zejména o třídy – přípravnou třídu, 1.A, 1.B, 1.C, 2.A, 2.B, 2.C, 3.B, 3.C, 4.A, 4.B, 4.C, 5.A. Rodiče žáků těchto tříd s nimi MUSÍ zajít na PCR do odběrového centra u Alberta, kam můžete jít bez předchozí registrace, pouze prokážete, že jste žáky naší školy. Během zítřejšího dne Vám přijde trasovací SMS, pokud je to možné, vyplňte ji, ušetříte práci a čas škole i KHS. Zdůrazňuji, že do té doby jsou žáci i zaměstnanci (kromě výše uvedených výjimek) v karanténě.
Situace v tuto chvíli je vážná a jen díky Vaší a naší zodpovědnosti se nám podaří zastavit šíření viru nejen ve škole, ale v celé Bílině a jejím okolí. Nepodceňujte situaci, máme přímo kolem sebe několik velmi vážných případů.
Veškeré organizační informace – ošetřovné, obědy, distanční výuka a další, zveřejníme během zítřejšího dne.
Vzhledem k tomu, že situace je nepřehledná, náročná a ne všichni rozumíte informacím, zítra od 16:00 do 18:00 budu k dispozici ve škole – na telefonním čísle 417 823 663 a ráda Vám zodpovím veškeré Vaše dotazy.
Společně to zvládneme! Děkujeme za Vaše ohledy a zodpovědnost k sobě i k druhým.
Mgr. Barbora Schneiderová, ředitelka školy