Zpět
30.05.2024, David Kadlec

Exkurze 4.C a vybraných žáků 2. stupně do Svíčkárny, mýdlárny, minizoo Šestajovice

V 8 hodin jsme odjeli z Bíliny – směr Praha Šestajovice. Po příjezdu do Svíčkárny Rodas v Šestajovicích jsme se rozdělili do skupin a postupně jsme si vyrobili glycerinová mýdla, bílé svíčky jsme namáčením do barevných vosků proměnili v zajímavé barevné svíčky. Z velké nabídky koupelových solí jsme si vytvořili vlastní vzorky podle vůně a barvy. Všichni jsme ochutnali výborné čokoládové lízátko. Navštívili jsme i obchůdek, kde jsme si nakoupili suvenýry z pestré nabídky svíček, mýdel a čokolád. Nadšeni jsme byli ze zvířátek v minizoo. Dostali jsme krmení, které ochutnali králíčci, poníci, kozy, prasátka atd. Telátka a selátka jsme mohli nakrmit mlíčkem z lahvičky s dudlíkem.

Za celé dopoledne jsme si užili mnoho nevšedních zážitků. Sami jsme si zkusili zajímavé postupy při výrobě svíček. Dozvěděli jsme se informace o firmě Rodas. Exkurzi jsme si užili a dárky, které jsme vyrobili nebo koupili, potěšili obdarované.

Děkujeme za pozvání.