03.02.2021, Renata Mojžíšová

Informace k distanční výuce

Vážení rodiče,

nadále pokračuje distanční výuka. Účast na distanční výuce je povinná. Jedná se o způsob plnění povinné školní docházky.

Primárně škola poskytuje distanční výuku formou online hodin. Online vyučování probíhá každý den. V případě, že nemáte možnost připojování se do online hodin (chybí připojení, nemáte technické vybavení, případně nemáte vhodné podmínky pro výuku pro několik sourozenců), je možné zvolit plnění distanční výuky formou pracovních listů. Listy se vydávají vždy v úterý a ve středu a máte je také k dispozici na nástěnce třídy v aplikaci Bakaláři. Tyto listy je možné doručit do školy nebo poslat emailem. Tento způsob je samozřejmě náročnější, žák má minimální možnost nechat si látku dovysvětlit učitelem. Z tohoto důvodu je možné oslovit učitele a domluvit si osobní konzultaci ve škole. Je také možné využít doučování ze strany Člověka v tísni.

Zde nabídka:

Prezenčně doučujeme každý všední den v klubu eNCéčko na adrese Teplická 918: pondělí – pátek vždy od 13 do 17 hodin, v pátek od 12 do 16 hodin. Po předchozí domluvě je možné se na našich klubových počítačích připojit k online výuce. Kolegyně můžou být k dispozici od 8:00, ale je třeba se předem domluvit osobně nebo telefonicky na čísle 778 435 968 (Anna Škrípalová, Koordinátorka vzdělávacích služeb). Doučování probíhá na individuální bázi, ve skupině doučujeme pouze děti z jedné domácnosti.

V případě, že se dítě nemůže účastnit distanční výuky, je třeba dítě omluvit. Pokud se jedná o plánovanou absenci (např. lékař) je nutné dítě omluvit předem – telefonicky – 417 823663 nebo emailem přímo třídnímu učiteli. V případě nemoci pak v den začátku nemoci, nejpozději však do 48 hodin. V případě, že se dítě výuky neúčastní, jsou hodiny považovány za neomluvené a škola se řídí klasickým postupem při řešení záškoláctví.

Víme, že situace je pro žáky, rodiče a učitele velmi náročná. Všichni se snažíme hledat úspěšnou cestu ke vzdělávání žáků. Pevně věříme, že už to nebude dlouho trvat, ale do doby, než se vrátíme k prezenční výuce, Vás žádáme o spolupráci. Vzdělání je důležité i v této nelehké době.

Děkujeme. Vedení školy.