24.11.2021, Renata Mojžíšová

PCR testování

Vážení rodiče,

jak víte, vláda vyhlásila testování antigenními testy každé pondělí. Vzhledem k tomu, že v tomto týdnu došlo ke zvýšenému záchytu pozitivních antigenních testů a rodiče mnohdy museli čekat na termín či výsledky PCR testu několik dní a mnohdy se jednalo o falešnou pozitivitu, rozhodli jsme se na pondělí 29.11. 2021 objednat testovací tým PCR do školy. Jedná se o plivací test, který je hrazen ze zdravotního pojištění (děti do 18 let mají nárok na 5 testů měsíčně – tento bude mít platnost 72 hodin, od 1.12. 2021 děti mohou znovu čerpat 5 testů). PCR testy budou děti testovány pouze na základě souhlasu zákonného zástupce (Souhlas zákonného zástupce s PCR testováním).

Organizace:

• na začátku první vyučovací hodiny projdou všichni žáci antigenním testováním na základě nařízení vlády (jako každé pondělí),
  • během prvních dvou vyučovacích hodin dojde u zájemců k testování PCR, výsledky budou známy do druhého dne – informace dostane zákonný zástupce i škola.

V případě zájmu o PCR testování vyplňte prosím souhlas a předejte ho, co nejrychleji třídní učitelce svého dítěte.

Souhlas  je možné vyzvednout si i na vrátnici – pro rodiče, které mají tento týden děti doma.

Děkujeme za pochopení.                                                            Mgr. Barbora Schneiderová, ředitelka školy