19.05.2023, David Kadlec

Run&Help

Ve středu a ve čtvrtek se na naší škole běžel charitativní běh RUN and HELP, kterým jsme se připojili k městu Bílina, a který se zde v letošním roce běží pro Elišku Brunovou, která onemocněla vážnou nemocí a také se společně s manželem stará o malou dceru s handicapem. Veškeré vybrané peníze z celé Bíliny půjdou právě jim.
Pro Elišku běželi postupně všichni žáci a někteří zaměstnanci. Velký obdiv patří všem, kteří se snažili uběhnout co nejvíc kol a také těm, kteří přinesli peníze ze své vlastní kasičky. Obdivuhodný je výkon Martina Betky, který uběhl 55 kol, nad padesátku se přehoupli také Pepa Bareš, Patrik Kofroň, Kája Sochor, Míša Prokop, Samuel Wipler a Tadeáš Červenka.
Neuvěřitelných 56 kol uběhla paní asistentka Veronika Satranová.
V závěru se veškerá kola sečetla a vypočítal se průměr na třídu. Vítěznou třídou s průměrem 30,15 kol se stala třída 5.C, druhé místo patří 5.B s 28,19 koly a třetí získala 7.B s 24,22 koly.
Vítězi tohoto charitativního běhu jsou všichni, kteří se zúčastnili a přispěli tak Elišce a její rodině, třeba jen jedním jediným kolem.
K vybraným penězům přibyla dnes ráno 6 608 Kč – na tuto částku se složilo několik učitelů a jedná se o součet všech kol, která byla v těchto dvou dnech uběhnuta (6 386 Kč děti, 222 učitelé).
Do kasičky je možné přispívat i nadále. Najdete ji v kanceláři zástupkyň ředitelky školy a přispět může kdokoliv.
Jsme rádi, že jsme se opět mohli do této akce zapojit a přejeme Elišce i její rodině hodně štěstí a hromadu zdraví. Potřebují obojí.