16.04.2021,

Tři dny offline výuky

Milí rodiče a žáci,

spousta našich dětí, ale i pedagogů sedí už příliš dlouho u počítačů a mobilních telefonů, a tak jsme si málem ani nestačili všimnout si, jak se příroda probouzí do krásy a vše venku rozkvétá. Proto jsme pro žáky druhého stupně připravili tři dny offline výuky. To znamená, že naši žáci budou plnit pracovní listy a úkoly v přírodě i doma, ale bez použití výpočetní a mobilní techniky.

Jak to bude probíhat?

Pondělí (19. 4.) – první dvě hodiny se žáci učí dle rozvrhu online, pak bude následovat třídnická hodina, při níž žákům bude vysvětlena organizace následujících dnů.

Úterý a středa (20. a 21. 4.) – v úterý si žáci, kteří nemají doma tiskárnu, přijdou pro offline pracovní listy. Pak bude probíhat akce v Pohádkovém lese, část žáků splní úkoly z pracovních listů v úterý a část ve středu. Materiály budou zaměřeny na jazyky, matematiku, přírodní a společenské vědy. Děti by jejich zpracování měly zvládnout bez použití internetu. Přesný harmonogram vysvětlí žákům třídní učitel/ka na třídnické hodině v pondělí.

Čtvrtek (22. 4.) – u příležitosti Dne Země, který se k tomuto datu celosvětově váže, žáci vyplní pracovní listy s tematikou ochrany životního prostředí a splní některé kreativní úkoly.

Pátek (23. 4.) – bude pokračovat distanční vzdělávání dle rozvrhu v Teams.

Připomínáme, že přestože se jedná o jiný typ vzdělávání, než na jaký jsme si v posledním roce zvykli, je vyplnění a odevzdání pracovních listů pro žáky povinnou součástí výuky.

Věříme, že si dny offline všichni užijí, při plnění úkolů v přírodě zregenerují síly, protáhnou tělo a nadýchají se čerstvého vzduchu.