18.12.2022, David Kadlec

Vánoční trhy v Drážďanech

V pátek 16. prosince jsme s některými žáky naší školy navštívili vánoční trhy v Drážďanech. Na cestu do Německa jsme vyrazili ráno v 8 hodin objednaným mikrobusem. Cesta probíhala rychle, svižně a bez kolon. Za 60 minut jsme byli v Drážďanech. Zjistili jsme, že jsme na místě příliš brzy, protože trhy začínají od 10:00 hodin. Měli jsme hodinu čas, a tak jsme navštívili obchodní centrum, kde jsme si prohlédli místní obchody, koupili si německé pečivo, mimochodem velmi dobré, porozhlédli se po zboží, které bylo k dispozici, a porovnali ho se zbožím v ČR. Poté jsme se vydali na Náměstí Altmarkt, kde již byly vánoční trhy v plném proudu. Měli jsme možnost si zakoupit místní dobroty, ať již ve sladké nebo masové podobě, horkou čokoládu se šlehačkou, projet se na místním kolotoči a celkově si vychutnávat duch Vánoc. Po čtyřech hodinách jsme se vydali na cestu domů, která proběhla stejným stylem jako cesta tam.

Chci poděkovat paní učitelce Copriové, která byla pedagogickým doprovodem, za velmi dobře odvedenou práci a výpomoc. Chci poděkovat našim dětem, že se po celou dobu chovaly velmi vzorně a poslušně. Byli jste všichni skvělí a vaše reakce mě utvrdily, že se akce povedla, a proto jí musím hodnotit za pozitivní a povedenou.

Josef Tomáš