28.04.2022, Renata Mojžíšová

Vernisáž výstavy Mandalu pro Andreu

27.4. 2022 se ve Výstavní síni U Kostela konala vernisáž výstavy Mandalu pro Andreu. Tato výstava, kterou připravila naše škola, vznikla k projevení úcty a k poděkování za práci naší paní učitelce a zástupkyně ředitelky školy Mgr. Andrey Pavlíčkové, která nás nečekaně opustila v loňském roce.
Andrea Pavlíčková milovala mandaly, vesmír, stromy a anděly. Z tohoto důvodu jsme zvolili právě tento typ výstavy. Vystavené práce jsou částečně její vlastní prací - najdete zde její mandalky, bohyně, kameny a několik osobních předmětů, dále zaměstnanců školy, žáků naší školy a také žáků ZŠ Aléská. Nádherný strom života pro tuto příležitost vytvořila paní Blanka, která se věnuje drátování a úžasnou 100 cm mandalu pak paní Zuzka z Ostravy, která ji tvořila na základě osobního a pracovního příběhu paní učitelky.
Ještě několik dní můžete vidět i mandalu z živých květin, které škole poskytla paní Simona Daňková z květinářství Violla na Chlumu. Moc děkujeme za ochotu, se kterou jsme se mockrát nesetkali.
Vernisáž byla velmi osobní a emotivní. Vzpomínalo se nejen na paní učitelku Pavlíčkovou, ale také na další kolegy, kteří s námi již bohužel nemohou být. Výstavu zahájila vedoucí Kulturního centra Bílina Martina Geletka Tuháčková, poté promluvila místostarostka města Marcela Dvořáková a ředitelka školy Barbora Schneiderová. O folkové hudební vystoupení složené z Andrejčiných oblíbených písní se postarali členové skupiny Bob a Bobci manželé Křížovi. Občerstvení zajistili paní kuchařky naší školy.
Děkujeme všem, kteří se na tvorbě této neobyčejné výstavy podíleli. Výstava je otevřená pro veřejnost do konce května.