18.03.2022, Renata Mojžíšová

Vzpomínka na Markétu

Mgr. Markéta Teršípová patřila mezi stálice 1.stupně Základní školy Za Chlumem. Svou práci vykonávala s láskou, elánem a originální tvořivostí. Byla ta, která „učí srdcem“. Ke svým žákům přistupovala laskavě, tolerantně, srdečně. Motivovala je k zájmu o výuku a vzdělání, byla vnímavá k náladám ve třídě, snažila se dětem poskytnout pocit důvěry a bezpečí.

Vynikala svou kreativností, hudebním nadáním a úžasným hlasem. Její hodiny hudební výchovy byly malými koncerty, které děti milovaly.

Každý rok moderovala školní kolo recitační soutěže, při kterém dokázala být mistrem vtipného mluveného slova a improvizace.

Mezi kolegy byla oblíbená pro svou radost ze života, velkorysost, temperament a bohémství. Vždy uměla vtipně a pohotově zareagovat na každou situaci. Zůstávala svá, neměla ráda lichotky a nevyžádané rady.

V našich vzpomínkách, myšlenkách zůstává důvtipnou kamarádkou a kolegyní se smyslem pro humor a ironii. Znali jsme ji i jako pozornou a obětavou matku, dceru, sestru.

Její náhlý odchod nás všechny velmi bolestivě zasáhl a nikdy na ni nezapomeneme. Smutek, který nyní všichni cítíme, nejde vyjádřit žádnými slovy.

Markétko, sbohem!

„Kdo v srdcích žije – neumírá.“ (Fr. Hrubín)