22.10.2020, Renata Mojžíšová

Zajištění péče o děti IZS

Základní škola, Bílina, Za Chlumem zajišťuje péči o děti v době nouzového stavu pro celé ORP Bílina a uzavření škol od 14. 10. 2020 do odvolání:

Vláda ČR nařídila usnesením ze dne 12. 10. 2020 č. 1033 o přijetí krizového opatření v souladu s krizovým zákonem hejtmanům a primátorovi hl. m. Prahy, aby s účinností od 14. října 2020 00:00 hod. v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k vykonávání péče o děti ve skupinkách nejvýše 30 dětí ve věku od 3 do 10 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci:

bezpečnostních sborů;

obecní policie;

poskytovatelů zdravotních služeb a orgánů ochrany veřejného zdraví;

příslušníci ozbrojených sil;

zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;

sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;

sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí;

zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení.

Provoz školy: 6:00 – 18:00, výuku a volnočasové aktivity zajišťují vychovatelky školní družiny a asistentky pedagoga.

V dopoledních hodinách probíhá distanční výuka dle zadání kmenové školy – pracovní listy, úkoly, v případě online výuky je možné zapůjčení ICT techniky a pomoc s připojením.

V odpoledních hodinách probíhají volnočasové aktivity.

Stravování: pro děti je zajištěn pitný režim a oběd, zákonní zástupci mohou dokoupit svačinku za cenu 21 Kč. Zájem o svačinku je možné nahlásit až při příchodu dítěte (do 8:00), případně na kucerova@zschlum.cz.

Čtvrtek 15.10. - Tvarohový pohárek s malinami a piškoty, čaj

Pátek 16.10. - Kaiserka se šunkou, zelenina, čaj

Pondělí 19.10. - Toustový chléb s pomazánkovým máslem, plátkový sýr, zelenina, čaj

Úterý 20.10. - Dýňová pomazánka, chléb, zelenina, čaj

Středa 21.10. - Krupicová kaše, jablko, čaj

Čtvrtek 22.10. - Salámová pomazánka, chléb, zelenina, čaj

Pátek 23.10. - Sýrovo - česneková pomazánka, toustový chléb, zelenina, čaj

Přihlášení: telefonicky na 417 823 663 nebo emailem (upřednostňujeme) na reditelka@zschlum.cz

Přihlásit děti je možné do 14:00 předchozího dne.

Žádáme o sdělení těchto informací

-          jméno, příjmení, věk dítěte

-          kmenová škola, ročník

-          telefonní číslo na zákonné zástupce, informaci, kdo může dítě vyzvedávat

-          případné specifické informace k zdravotnímu stavu či jiné

S sebou:

-          přezůvky

-          sportovní a pohodlné oblečení

-          roušku (nejlépe dvě na jeden den)

-          učební materiály – jsme připraveni na pomoc s pracovními listy, zapojením online výuky, případně poskytneme vlastní materiály, pokud rodiče nemají možnost vytištění, mohou přinést na flash disku nebo poslat emailem, vytištění zajistíme.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o stálou skupinku dětí, děti školou povinné budou mít při společných aktivitách roušku i ve třídě.

Mgr. Barbora Schneiderová