30.09.2019, Ludmila Bezoldová

Seznamujeme se

Děti z 6.C měly 2. září svůj velký den. Poprvé usedly do lavic šesté třídy druhého stupně. Čekaly je velké změny. Nová třídní učitelka, nové tváře vyučujících i nové předměty.

Pro usnadnění přechodu do světa těch "větších" byl uspořádán adaptační kurz v Kralovicích , kterého se mohli zúčastnit všichni žáci šestých ročníků. Z naší třídy vyrazilo 15 dětí.

V pěkném prostředí kralovického tábora, obklopeni nádhernou přírodou, jsme zažili tři dny nabité sportem, zábavou a hlavně legrací. společnou rukou se začala tvořit třídní vlajka i pravidla. Děti měly možnost poznat své spolužáky z dalších šestých tříd i jejich třídní učitele také z jiné stránky než z té školní. Motto "adapťáku" Začít spolu bylo víc než bohatě naplněno. Domů se nechtělo nikomu z nás.

Finální úpravy vlajky a třídních pravidel  probíhaly ještě po návratu do školy, aby se mohli zúčastnit i ti, kteří s námi do Kralovic nevyjeli.

Všichni společně jsme si užili v září také cvičení v přírodě a vyrazili za dravými ptáky na Kyselku.

Máme za sebou první společně prožitý měsíc. Za tuto krátkou dobu jsem poznala, že děti jsou kamarádské, drží spolu, dokážou se jedno druhého zastat.

Těšíme se na další společné zážitky v lavicích i na akcích školy.

Ludmila Bezoldová

třídní učitelka