01.02.2020,

Starověký Egypt

V lednu se třída 6. D v hodinách dějepisu namalou chvilku ocitla v dobách dávno minulých. Přenesli jsme se spolu v čase, abychom si vyzkoušeli život starověkých vládců tajuplného Egypta. Faraon Mirenhet i královna Natšepsut se připravovali za pomoci svých kněží na život po životě. Děti nakreslily pyramidy, výbavu i válečnou výstroj, kterou si egypští faraoni brali na svou cestu za Usirem. Poté popsaly papyrové svitky Knihy mrtvých posvátnými  hieroglyfy a zvážily srdce svých vládců před ostrým zrakem bohyně Maat. Srdce našich faraonů byla spravedlivá a obřady mohly pokračovat. Došlo i na mumifikaci, při které se ovšem místo tajemných zaříkávání ozývalo veselé hihňání. Bez smíchu se neobešlo ani vkládání amuletů mezi obvazy napuštěnými vonnými pryskyřicemi. Čas rychle uběhl, a tak, sotva jsme své faraony vypravili na poslední cestu, ozvalo se zvonění školního zvonku. Dějepis jsme si užili a také jsme se něco naučili.

Ludmila Bezoldová