09.03.2020, Renata Mojžíšová

Únor v 6. C

I tento krátký měsíc jsme ve třídě využili naplno.

Zapojili jsme se se všemi žáky do čtenářské soutěže "SOUBOJ ČTENÁŘŮ".  Děti si vybraly z pěti krásných titulů knih a pustily se do čtení. Utvořily pět kroužků, v každém z nich čtou jednu knihu. Finále soutěže proběhne 20. 4. 2020.

Opět se obě skupiny pracovních činností sešly ve školní kuchyňce a uvařily si vlastní oběd. Děti už jsou ve vaření velice zdatné a samostatné. Jídla byla výtečná a děti byly na své kulinářské umění patřične hrdé.

V týdnu před jarními prázdninami jsme podnikli výpravu do Pohádkového lesa. Byla ještě pořádná zima, ale my už pokukovali po prvních jarních rostlinkách. Všichni už se moc těšíme na jaro, kdy nás bude čekat práce venku na školním pozemku. Zkusíme si ve zbrusu novém atriu vypěstovat jarní zeleninu.

A nakonec ještě jedna skvělá zpráva, naše Věruška Křížová zabodovala na recitační soutěži nejen ve školním kole, dokonce vyhrála 2. místo recitační soutěže Bořeňská čarodějnice. Věruška se svou recitací Hnusné Háty D. Williamse prostě překonala a my jsme na ní patřičně pyšní.