Zpět

Novinky 1.A

1.A na indiánské stezce

Novinky 1.A

Pondělí20.06.2022 Dne 20.6. měli žáci možnost vyzkoušet si být Indiánem. Stříleli lukem a šípy, poznávali stromy, tahali za provaz a házeli podkovou. Odměnou jim bylo, že dostali sladkou odměnu, malá ,,indiánčata" jim nakreslila na tváře znaky svých kmenů. Po náročných úkolech jsme se vydali na procházku do Bezovky, …

Přečíst více

1.A na výstavě

Novinky 1.A

Neděle05.06.2022 V rámci výtvarné výchovy jsme se s žáky vydali do výstavní síně U kostela na výstavu Mandalu pro Andreu, kterou pořádala naše škola jako vzpomínku na zesnulé pedagogy naší školy. Žákům se výstava tak líbila, že si o VV vybarvili své vlastní mandaly.

Přečíst více

1.A si vyzkoušela únik ze školy

Novinky 1.A

Neděle05.06.2022 Dne 26. května si žáci mohli vyzkoušet cvičné opuštění školní budovy. V 9.07 zazvonil poplach a všichni žáci museli ihned opustit své lavice, seřadit se u dveří a společně dle pokynů paní učitelky prošli školními chodbami až ven, kde se seřadili. Tam museli počkat až do té doby, než hasiči zkontrolo…

Přečíst více

1.A na obědě

Novinky 1.A

Neděle05.06.2022 Ještě tentýž den, kdy byl ve škole cvičný poplach, se žáci vydali na letos poslední společný oběd. K obědu měli hrstkovou polévku. Někteří měli chuť na špagety s omáčkou, jiní si raději dali grenadyrský pochod. Všem oběd moc chutnal a těší se, až půjdou na další.

Přečíst více

1.A na koncertě

Novinky 1.A

Neděle05.06.2022 V pondělí 30. května byli žáci načerpat kulturního ducha v městském divadle v Bílině. Šli se totiž podívat na koncert žáků a učitelů ze základní umělecké školy. Nejvíce se žákům líbil soubor bubeníků a pohádka o trpaslících. 

Přečíst více

1.A slaví Den dětí

Novinky 1.A

Neděle05.06.2022 31. května slavili žáci na školním hřišti svůj den. Čekala je totiž cesta kolem světa. Bylo připraveno několik stanovišť, která byla zaměřena na světové země, např. Řecko, Itálie, Egypt, nebo také Česká republika a Indiáni. V naší třídě byli nejlepší tito: Matyáš 133b., Dino 86 b. a Lucka Z. 72.b.

Přečíst více

1.A na školním výletě

Novinky 1.A

Neděle05.06.2022 Konečně je tady červen, čas školních výletů. I naše třída se vypravila na výlet vlakem do Chomutova do lesoparku. Někteří jeli poprvé vlakem, někteří viděli poprvé dikobraze nebo buvola. Pro všechny to bylo super, protože se mohli občerstvit párkem v rohlíku, osvěžit se kopečkovou zmrzlinou, vidět n…

Přečíst více

V 1.A se procvičujeme před psaním

Novinky 1.A

Úterý24.05.2022 V každé třídě a nejen prvňáčci by se měli správně před psaním procvičit. I my se to snažíme dodržovat. Každý den, než jdeme psát do písanky, si zacvičíme. A to nejen protahováním, ale i cvičením podle písniček. Už jsme se takto naučili několik tanečků a docela nám to jde. 

Přečíst více

1.A - Tělocvik netradičně

Novinky 1.A

Úterý24.05.2022 Tělocvik není jen o tom umět udělat kotrmelec nebo doběhnout někam na čas, ale i umět vyšplhat a být obratný při překážkových drahách. I my jsme si šli své dovednosti vyzkoušet na lanové hřiště, kde jsme lezli do výšky, ale procházeli jsme i opičí dráhu. Někomu to šlo samo od sebe, jiní měli strach,…

Přečíst více

V 1.A se provádí stavební práce

Novinky 1.A

Úterý29.03.2022 Za odbornéo dohledu paní učitelky Svítkové žáci prováděli v hodině pracovních činností montáž a demontáž stavebnice. Vytvořili několik hezkých a povedených staveb. Práci si velmi užili a za svůj pracovní výkon byli odměněni jedničkami.

Přečíst více
Přejít na stránku: 13