Květen ve 2.B
Měsíc květen byl v naší třídě opět plný různých aktivit, zážitků i společných akcí. Hned na začátku měsíce jsme během třídnické hodiny sdíleli zážitky ze svátku 1. května a zároveň jsme hodnotili průběh vzdělávání za měsíc duben i vztahy ve třídě. Povídali jsme si o tom, co se nám daří, na čem chceme ještě pracovat a jak si navzájem pomáhat, aby nám bylo ve škole dobře.
Pokračovali jsme také v celoročním projektu Hra s Argem, který je zaměřen na mimořádné události ve školním prostředí, například napadení, přítomnost agresora ve škole nebo požár. I v květnu proběhla zkouška poplachu, při které jsme trénovali především schopnost zachovat naprosté ticho ve třídě. Přestože se nám to zatím ještě úplně nedaří, vidíme postupné zlepšení a víme, že podobné situace je důležité brát vážně.
V květnu jsme si užili i prodloužený víkend díky ředitelskému volnu dne 7. 5., na které navazoval státní svátek 8. 5. Mnozí z nás využili volné dny k odpočinku, výletům nebo času strávenému s rodinou.
Ve škole byly zahájeny práce na rekonstrukci topného systému. Tyto úpravy sice přinášejí drobné komplikace v provozu školy, ale všichni je společně zvládáme a těšíme se, až bude škola opět o něco modernější a příjemnější.
Také jsme se zapojili do péče o školní prostředí a osázeli jsme truhlík před školou. Učíme se tak starat o něco, co patří nám všem, a máme radost, když naše práce zkrášluje okolí školy.
Velkou oblibu si získal také barevný týden pořádaný školním parlamentem. Každý den byl věnován jiné barvě a několik žáků z naší třídy se aktivně zapojilo tím, že přišli oblečeni v dané barvě. Celá škola tak byla veselejší a barevnější.
Příjemnou společnou akcí byla také třídní snídaně na téma Umím s jídlem hospodařit. Povídali jsme si o správném stolování, společenských pravidlech při jídle i o tom, jak neplýtvat potravinami. Společná snídaně nám moc chutnala a užili jsme si příjemné chvíle společně u stolu.
Květnové počasí nám přálo. Po chladnějších dnech už přišlo opravdové jaro a zažili jsme i několik téměř letních dnů, které nám všem zlepšily náladu.
Ve středu 27. 5. proběhl projektový den na téma Naše Výsypka, naše laboratoř. Tento program byl zaměřen na poznávání proměny krajiny a návratu přírody do bývalé výsypky. Žáci plnili v terénu badatelské a pozorovací úkoly, rozvíjeli spolupráci, ekologické myšlení i vztah k místní krajině. Projektový den byl velmi zajímavý a přinesl nám mnoho nových poznatků.
Nyní už se těšíme na červen. Ten bude díky probíhajícím pracím ve škole zkrácený a školní rok ukončíme dříve, konkrétně 15. 6. 2026. Věříme, že nás čeká ještě mnoho pěkných společných zážitků.
Další články
Duben ve 2.B
Novinky 2.BDuben byl ve třídě 2.B pestrým měsícem plným zážitků, společných aktivit i důležitých témat. Na třídnické hodině jsme se společně ohlédli za velikonočními svátky. Žáci sdíleli své zážitky, připomněli jsme si tradiční zvyky a povídali si o jejich významu. Součástí hodiny bylo také zhodnocení průběhu…
Přečíst víceBřezen ve 2.B
Novinky 2.BBřezen byl pro žáky 2. B pestrým měsícem plným zážitků, společných aktivit i nových poznatků. Hned na začátku jsme si během třídnické hodiny povídali o tom, jak kdo prožil jarní prázdniny. Děti sdílely své zážitky z výletů, pobytu s rodinou i různých volnočasových aktivit. Povídání bylo velmi inspir…
Přečíst více