03.05.2021, Renata Mojžíšová

4. A - Tablety ve výuce

Všichni jsme uvítali alespoň částečný návrat do škol v podobě rotační výuky. A protože i díky zkušenostem s online výukou se IT technika stala součástí našich životů více než kdy jindy, začlenili jsme tablety na jeden den i do běžné prezenční výuky ve škole. V rámci podpory počítačové gramotnosti jsme tak procvičovali učivo digitálně, pomocí připravených interaktivních cvičení. Žáci si nejen ozvláštnili běžné hodiny, ale také zjistili, kde a jak hledat na internetu odkazy na trénování probírané učiva zábavnou formou, které mohou využívat následně také doma při samostudiu. V matematice si žáci procvičovali učivo o zlomcích na praktických příkladech s kousky pizzy, v angličtině jsme trénovali slovní zásobu pomocí obrázků a her. V hodině českého jazyka jsme se zaměřili na čtení s porozuměním. Všem se aktivity líbily, na práci s tablety oceňovali především možnost samostatné práce na vlastním zařízení a okamžitou zpětnou vazbu své práce.