25.11.2019, Renata Mojžíšová

Adopce, aneb jsme "rodiče" malého zvířátka

V tomto měsíci jsem si s dětmi povídala o adopci zvířátek a o tom, že já jsem hrdým adoptivním rodičem. Vysvětlila jsem jim, jak adopce funguje a  k čemu je prospěšná. Nečekala jsem, že mé povídání natolik žáky osloví, že se rozhodnou pro adopci. Společně vybrali zvířátko, které chtěli adoptovat v chomutovském lesoparku. Vybírání bylo dost těžké, neboť děti měli zájem podpořit více zvířátek najednou. Domluvili jsme se, že pro letošek vyhrává naše sympatie "Veverka šedobřichá" a že ji podpoříme finančním příspěvkem. Odměnou nám je krásný certifikát, který nám již zdobí zeď v naší třídě a na jaře se na "naše" zvířátko pojedeme podívat osobně. Chtěla bych touto cestou dětem poděkovat, že jsou ochotné podpořit němé tváře a mají zájem o jejich budoucnost.

Ing. Lucie Lepšíková, tř. uč.