Zpět
12.09.2022, David Kadlec

9.A_na elektrárně

V pátek 9.9.2022 jsme se v rámci vyučování vydali na exkurzi na nedalekou elektrárnu v Ledvicích. Exkurze se s námi zúčastnila i třída 9.B. Cestu od školy k elektrárně a zpět jsme absolvovali pěšky, počasí nám přálo, tak jsme si užili cestu. Na elektrárně se nás ujali dva páni průvodci. Nejprve jsme shlédli dokument o historii elektřiny, její výrobě, důležitosti Ledvické elektrárny a ostatních druzích elektráren, které jsou na území naší republiky. Poté jsme byli rozděleni na dvě menší skupiny, abychom se vešli do výtahu a mohli jsme se vydat na vyhlídkovou věž. Cestou k vyhlídkové věži jsme se dozvěděli zajímavosti o provozu dané elektrárny. Na věž jsme se dopravili jedním z nejrychlejších výtahů v české republice až do výšky 140 metrů. Výhled na okolí byl nepopsatelně nádherný. Někteří z nás bojovali se strachem z výšek, ale zvládli jsme to na výbornou. Dolů se jedna skupina svezla výtahem a druhá se prošla po schodech, kterých bylo celkem 773. Schody s námi absolvovala i třídní učitelka. Boleli nás z toho nožičky, ale za ten pocit to stálo. Po exkurzi jsme se opět pěšky vydali zpět ke škole. Chtěli bychom touto cestou poděkovat průvodcům z infocentra v Ledvicích za skvělý výklad a povedenou prohlídku.

Ing. Lucie Černá Lepšíková, třídní učitelka