Zpět
30.11.2022, David Kadlec

9. C Vždy připravena

V hodinách Vkz se v listopadu naše třída zabývá vyhledáváním možných rizik dopravních nehod ve svém městě. Pro lepší představu si žáci vytvořili na velké čtvrtky vlastní mapy. Co možná nejpřesněji jsme se snažili do map zakreslit reálné dopravní značení, tím jsme si zopakovali i dopravní značky, které musíme znát i jako chodci a cyklisté. Chlapci si dokonce přinesli autíčka, kterými na svých mapách mohli demonstrovat možná nebezpečí. Při simulaci dopravních nehod jsme si uvědomili, jak by se nám mohla vymstít nepozornost a lehkomyslnost i na krátké cestě do školy nebo domů. Věřím, že z těchto hodin jsme si odnesli řadu cenných poznatků, které uplatníme v budoucím životě nejen jako chodci, ale později i v roli řidičů motorových vozidel.

Bc. Ludmila Bezoldová

třídní učitelka