Zpět
12.12.2023, David Kadlec

Galaxie Barev a Vánoční Praha

11. 12. 2023 si téměř třicítka žáků ze sedmých a osmých tříd díky společnosti Severočeské doly, a.s., člen Skupiny ČEZ, užila skvělý vzdělávací výlet, při kterém rozvíjela digitální kompetence, umělecké cítění a v této době se také seznámili s vánočními zvyky a tradicemi.

Ráno nás sice trošku vylekala ledovka, ale cestu jsme zvládli skvěle a do Prahy jsme dojeli včas. Navštívili jsme Galaxii barev, která nás všechny fascinovala. Nejvíc nás zaujala klouzačka a robotická show. Mít tak takové obrazovky i u nás ve škole. V další části jsme vytvořili v PLAYPAPERU opravdová umělecká díla. Už se těšíme, až nám zaschnou, přijedou a stanou se součástí stálé výzdoby školy. Můžeme na sebe být pyšní.

Následoval oběd, každý jsme si zvolili dle své chuti a přesunuli jsme se do centra, kde jsme poznali nejen Staré město, ale hlavně vánoční trhy, tradiční výrobky i pochoutky. Domů jsem se vraceli unavení, ale spokojení, a kromě hezkého zážitku nás hřála i pochvala našich učitelů, že jsme skvělí a společně s námi si užili hezký den.

Za tento den děkujeme společnosti Severočeské doly, a.s., členu Skupiny ČEZ, která celý výlet sponzorovala. Kromě zábavy jsme se také mnohé naučili a poznali nové věci. Děkujeme!!!