10.03.2020, Renata Mojžíšová

INFORMACE PRO ZÁKONNÉ ZÁSTUPCE OHLEDNĚ PREVENCE A VÝSKYTU KORONAVIRU

Vážení rodiče,

s ohledem na výskyt koronaviru (COVID – 19) a s ohledem na nařízení vlády jsme přijali veškerá preventivní opatření.

Ve škole byla doplněna dezinfekční mýdla, zaměstnanci byli poučeni o dodržování hygieny, bude navýšen úklid a pravidelná dezinfekce míst, kde se pohybují žáci i dospělí. V pondělí budou poučeni všichni žáci.

Vzhledem k povinné karanténě je nutné, abyste v případě, že jste během jarních prázdnin navštívili Itálii, ponechali své děti doma. Telefonicky informujte praktického lékaře a také školu na telefonním čísle 417823663, případně použijte elektronickou žákovskou knížku. Karanténa platí nejen pro návštěvu školy, ale je nutné se zdržovat pouze doma. Absence bude omluvena, do omluvného listu zapište – povinná karanténa. Úkoly Vám budou zaslány přes aplikaci Bakaláři. V karanténě zůstanou i zaměstnanci, kteří navštívili Itálii.

V současné chvíli až do odvolání nebude ředitelka školy povolovat ozdravné pobyty do zahraničí.

Zvýšenou pozornost věnujte jakémukoliv respiračnímu onemocnění a při jeho projevech nechte své děti doma, i když jste Itálii nenavštívili. I v tomto případě kontaktujte svého praktického lékaře.

Aktuální informace sledujte na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví, Státního zdravotnického ústavu, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Krajské hygienické stanice; informace poskytují také infolinky Státního zdravotnického ústavu: 724 810 106, 725 191 367; linka Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem: 477 755 110.

Aktuální informace budeme pravidelně zveřejňovat.

Děkujeme za pochopení.