03.02.2020,

Na naší škole převažuje to dobré

Ve čtvrtek si naši žáci odnesli pololetní vysvědčení. A je na čase zhodnotit i práci celé školy. Máme funkční žákovský parlament, kterému se podařilo například zorganizovat sbírku pro záchranářské pejsky, pyžamový den a den naruby, naši žáci se účastní soutěží, mimo jiné se pěkně umístili v okresním kole olympiády v českém jazyce, v piškvorkách a přípravný ročník a 6.C nyní soutěží v soutěži Daruj srdce, nastoupili k nám žáci s jiným mateřským jazykem a během půl roku dokázali téměř nemožné - dva žáky jsme se rozhodli hodnotit, přestože v pololetí hodnocení není nutné, ale oni (aniž by ještě v září uměli jediné české slůvko) odešli ve čtvrtek s vyznamenáním. Získali jsme peníze na ozdravné pobyty na Lipně, které se uskuteční příští školní rok, prošli jsme několika velmi pěknými a povedenými projektovými dny, jsme centrem kolegiální podpory v rámci projektu Kreativ, díky tomu jsme získali pomůcky za bezmála čtvrt milionu. Nabízíme dětem svačinky, na které pravidelně chodí téměř sto žáků. Školní družina zorganizovala několik velmi povedených výletů, vánoční jarmark měl obrovský úspěch, naší absolventi se skvěle uchytili na středních školách a učilištích. Nyní pilně trénujeme na Bořeňskou čarodějnici a připravujeme se na zájezd do Itálie, kam je přihlášeno také téměř 100 žáků. Chystá se velký projekt Technické kluby a v rámci Šablon II k nám chodí vyučovat opravdoví odborníci z praxe. V rámci pracovního vyučování dotvoříme odpadkové koše a nástěnné tabule na Radovesickou výsypku (polotovary připravila střední odborná škola). To není zdaleka všechno a na jednu školu to není málo. Ve škole se denně připravujeme na opravdový život.

To, že jsme se rozhodli mluvit veřejně o problémech, které nás trápí, neznamená, že jsme špatná škola se špatnými žáky, zákonnými zástupci či učiteli. To dobré stále převažuje a my všichni (žáci, učitelé, rodiče, ostatní zaměstnanci i zřizovatel) na tom máme svůj podíl. Nechceme si naši společnou práci nechat kazit těmi, kteří neplní své povinnosti a nechovají se fér.

Děkujeme za Vaši podporu.