02.03.2023, David Kadlec

Nadace Terezy Maxové dětem

Naší základní škole se podařilo získat nadační příspěvek od Nadace Terezy Maxové dětem, konkrétně jde o příspěvek z Fondu pro podporu vzdělávání ukrajinských žáků a studentů v ČR, který si klade za cíl podpořit ukrajinské rodiny zasažené válečným konfliktem a jejich děti v oblasti vzdělávání a osobního rozvoje. Příspěvek podpoří jedenáct ukrajinských dětí, které se díky němu mohou aktivněji zapojit do školních a mimoškolních akcí. Žádost o příspěvek zpracovala ukrajinská asistentka Natalii Miroschnichenko, která je obrovskou podporou nejen pro žáky naší školy, ale i pro celé rodiny a je nenahraditelnou pomocnicí také pro učitele a další zaměstnance školy. Díky příspěvku a naší asistenci je začleňování žáků zase o krok jednodušší, děkujeme.