10.02.2021, Renata Mojžíšová

Pokusné ověřování předmětu Technika na ZŠ Za Chlumem

Naše škola byla společně s několika dalšími školami vybrána do Pokusného ověřování předmětu Technika na základních školách. Do projektu jsme se přihlásili, protože nás technika zajímá a ve škole technické myšlení podporujeme. Také máme nově zrekonstruované dílny a otevřeli jsme Technické kluby, věříme, že technika a praktické vyučování jsou nezbytnou součástí vzdělávání na školách v 21. století.

Pokusné ověřování na naší škole bude probíhat tři roky, ověřují se výstupy a učivo vzdělávací oblasti Člověk a technika ve třetím, pátém, sedmém a devátém ročníku.

Ověřují se čtyři oblasti –

Technika a její význam v životě člověka

Činnosti s technickými materiály

Konstruování a robotika

Technologie v domácnosti a na zahradě.

Vedoucí celého projektu je paní učitelka Mgr. Chadimová, která upracuje školní vzdělávací program a také ověřuje větší část metodických listů s žáky.

Mezi cíle tohoto ověřování patří zpracování modelového školního vzdělávacího programu, praktické ověření metodických listů s novými výstupy a následné vyhodnocení těchto výstupů, zda odpovídají možnostem žáků, pedagogů a všem typům škol.

Ověřovat metodické listy jsme začali již na začátku ledna. Vzhledem k tomu, že výuka v daných ročnících probíhá distančně, ověřujeme prozatím v druhém ročníku, konkrétně v 2. B. Ke konci ledna máme ověřených 12 metodických listů, s přípravou a poskytnutím materiálu pomáhají i rodiče, za což jim patří obrovský dík. Děti práce baví a výsledky jsou velmi povedené, což nás těší a konečné výrobky zdobí školu. Těšíme se, až se sejdeme i s dalšími žáky a budeme moci v ověřování pokračovat i v dalších ročnících.

Mgr. Barbora Schneiderová, ředitelka školy