Zpět
31.12.2023, David Kadlec

Předvánoční čas díky Severočeským dolům, a.s., členu Skupiny ČEZ

Rádi bychom poděkovali za podporu Severočeským dolům, a.s., členu Skupiny ČEZ, které během prosince podpořily tři školní vzdělávací akce zaměřené na rozvoj digitálních kompetencí, umělecké cítění, podporu pohybu a v neposlední řadě také na vánoční tradice a zvyky.

Začátkem měsíce třicítka žáků navštívila Galaxii barev v Praze na Chodově, která všechny opravdu fascinovala, v ateliéru Playpaeru pak žáci vytvořili opravdová umělecká díla, která již brzy budou zdobit chodby školy. Po výborném obědě na přání si ještě stihli prohlédnout vánoční Staré město a navštívit vánoční trhy s tradičními výrobky a pochoutkami. Byl to náročný, ale skvělý výlet, rozhodně doporučujeme.

Ve stejný den další skupina vyrazila do ústecké JUMPARÉNY, kde strávili den plný radosti a pohybu a skvěle si ho užili.

Předposlední školní den vyrazily tři třídy 2. stupně do nedalekých Teplic. I tady se podívali na výzdobu, betlém a vánoční trhy, zhodnotili stromeček. Nechyběly informace a připomenutí tradičních i netradičních vánočních zvyků, žáci i učitelé si připomněli i ty své vlastní a pak vyrazili do kina. To již tak tradiční nebylo, ale Vánoce jsou také o přání a naši žáci si přáli vidět „marvelovku“. A tak se stalo.

Díky podpoře Severočeských dolů, a.s., členu Skupiny ČEZ, si všechny děti bez rozdílu mohly užít hezké předvánoční dny, získat nové zkušenosti, vědomosti i dovednosti a mohly být spolu, i to je velmi důležité. Děkujeme za tuto podporu a tyto dny.