06.11.2019,

PROHLÁŠENÍ STÁVKOVÉHO VÝBORU ZŠ ZA CHLUMEM

Vážení zákonní zástupci,

dne 6.11. 2019 bude škola uzavřena z důvodu stávky učitelů. Nebude fungovat školní družina, ani školní jídelna. Důvodem je zapojení většiny pedagogů do stávky.  Děkujeme za pochopení.

Prohlášení:

PROHLÁŠENÍ STÁVKOVÉHO VÝBORU ZŠ ZA CHLUMEM

My, pedagogové ZŠ Bílina, Za Chlumem 824, se připojujeme ke stávce konané dne 6. 11. 2019. Vláda ČR neplní svoje sliby a my už nechceme mlčet. Situace ve školství je kritická a vyhlídky nejsou dobré. Noví mladí kvalifikovaní učitelé nechtějí do školství nastoupit a starší pomalu odcházejí do důchodu. Ke stávce se nepřipojujeme jen kvůli slibovanému zvýšení platů, které však ve své konečné podobě není tak vysoké, jak média – zřejmě pod vlivem politických kampaní té či oné vládnoucí strany - prezentují, ale zejména pro celkovou situaci v našem školství: Vadí nám nepropracovaná a špatně připravená inkluze poškozující většinu dětí, a to jak inkludovaných, tak těch, které jsou vzdělávány běžným způsobem (obzvlášť v našem regionu), a s ní spojená nadměrná zatěžující administrativa, která se projevuje i v ostatních složkách pedagogické činnosti. Nadbytečná administrativní činnost nám zkracuje čas, který bychom mohli věnovat přípravě poutavých a inovativních činností pro žáky,  anebo se dále kvalitně vzdělávat a rozšiřovat své obzory. Přestože naše zapojení do stávky přináší jak nám, tak rodičům práci navíc, doufáme, že náš protest přinese změny, díky nimž budou naše i vaše děti vzdělávány kvalitně a s láskou. Uvědomme si, že tímto protestem investujeme do budoucího vzdělávání všech dětí.

Děkujeme za pochopení a podporu.

V Bílině dne 4. 11. 2019

Stávkový výbor ZŠ Za Chlumem