26.02.2020, Renata Mojžíšová

Vyjádření ohledně koronaviru

Vážení rodiče, obracíte se na nás s dotazy ohledně zájezdu do Itálie, který naše škola společně s cestovní kanceláří Teptour pořádá na konci května. Uvědomujeme si, že bylo vydáno doporučení pro školy, aby nevyjížděly do Itálie kvůli výskytu koronaviru, ale jedná se o aktuální stav.

Do Itálie odjíždíme až za tři měsíce. V případě, že bychom se rozhodli nyní zájezd zrušit, zaplatíme za uzavřené pojištění 240 Kč a také storno částku 1250 Kč za osobu. Tato výše poplatku je platná až do 31. 3. 2020.

Rozhodli jsme se, že počkáme do 23. 3., jak se bude situace vyvíjet. Pokud dojde k zákazu cest do Itálie ze strany ministerstva, budou nám poplatky vráceny, a to v plné výši, pouze zaplatíme za pojištění, tedy 240 Kč. V případě, že ministerstvo cestu nezakáže, ale my i přesto vyhodnotíme, že cesta je pro naše žáky riziková, zájezd zrušíme a všichni účastníci zaplatí 1250 Kč stornopoplatek a pojištění.

Pokud se i tak rozhodnete účast svého dítěte zrušit, platí stejný stornopoplatek, tedy 1250 Kč + 240 Kč pojištění – do 31. 3. 2020. V případě pozdějšího storna se stornopoplatek zvyšuje s ohledem na datum zrušení. V případě zrušení se tedy obraťte na lepsikova@zschlum.cz nebo aulicka@zschlum.cz .

Nyní tedy jako škola počkáme do 23. 3. 2020, kdy rozhodneme, zda se zájezd bude nebo konat, a to s ohledem na názor ministerstva, ale neopomeneme ani vlastní subjektivní pocit.

Pevně věřím, že situace se zlepší a náš zájezd se uskuteční, všichni se totiž těšíme.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Barbora Schneiderová, ředitelka školy