05.04.2022, Renata Mojžíšová

VÝUKA ČEŠTINY PRO CIZINCE NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE ZA CHLUMEM

Na naší Základní škole Za Chlumem probíhá od konce minulého měsíce kurz českého jazyka pro ukrajinské občany.

Ukrajinština je při poslechu podobná češtině, ale ne každý jí porozumí. Cizinci se češtinu učí z jiného konce, na první pohled je můžou zmást slova, která znějí stejně, ale něco jiné ho znamenají. Není to jednoduché, ale společně to zvládneme.

Výuka češtiny probíhá dvakrát týdně v prostorách naší školy v úterý a ve čtvrtek od 15,00 do 16,30 hodin.

Kurz probíhá v příjemné a přátelské atmosféře, přihlásilo se 25 účastníků, kteří jsou rozděleni do dvou skupin a věnují se základním konverzačním cvičením a mluvním aktivitám, čtení, poslechu, interaktivnímu cvičení na porozumění, trénování psaní a mluvení.

V případě zájmu je možné se ještě přihlásit nebo rovnou přijít.