02.11.2019,

Přípravy na zimu

V září jsme se spolu seznamovali, adaptovali a rozkoukávali se na druhém stupni.

S příchodem chladnějšího počasí si šestáci začali  v hodinách pracovních činností chystat zásoby na zimu. Během několika procházek šustícím listím a za slunečného počasí jsme nasbírali pár košíků šípků. Ty nám zdatně schnou ve škole. Čeká nás praxe v kuchyňce, kde určitě rádi ochutnáme pravý šípkový čaj.

Ráda bych také svou skupinu dětí na pracovní činnosti pochválila. Zvládla během dvou vyučovacích hodin pečlivě vydrhnout  koše na tříděný odpad všem třídám ve škole. Děti se zhostily práce s takovým elánem, že bylo za chvilku hotovo.

V říjnu se děti zúčastnily i vědecké a chemické show. Z této podívané se vrátily opravdu nadšené.

Poslední den před podzimními prázdninami jsme strávili s p. Matim, ten nás provedl workshopem “ Morálka a hodnoty člověka”. Děti opět nezklamaly, byly aktivní, do všech úkolů se pustily s chutí, na otázky odpovídaly upřímně a beze studu.

Doufám, že volný týden si všichni žáci užili a načerpali sílu do dalších týdnů.

Bezoldová Ludmila

třídní učitelka