08.02.2024, David Kadlec

První pololetí v 5.C

Na začátku školního roku byl projektový den „Den pro…“ Naše třída si vybrala den pro pejsky z útulku v Jimlíně. Ve školní kuchyňce jsme jim upekli psí pamlsky. Byla to makačka, ale vše bylo zvládnuto na jedničku. Pejskům pamlsky chutnaly a nejen jim.wink

Dalším takovým zážitkem bylo tvoření hodnotových pravidel naší třídy. Trávíme spolu každý všední den, a tak bychom rádi, aby nám to v té třídě klapalo. Při práci nám došlo, že jsme na jedné lodi a měli bychom se k sobě chovat s respektem.

Uteklo pár týdnu a byl tu Halloween. Náš úžasný školní parlament vyhlásil soutěž o nejstrašidelnější a nejoriginálnější převlek. Pár z nás to vzalo vážně a převlékli se za děsivá strašidla.

Čas letěl jako voda a byl tu advent. Vytvořili jsme společně s ostatními pětkami adventní výzdobu do školní jídelny a v den slavnostního zahájení jsme byli na tematické snídani. Nacházeli se zde vánoční pokrmy a třešničkou na dortu bylo zdobení vánočních perníčků. Vánoční nálada pokračovala Vánočním jarmarkem, na který celá třída vyráběla svícny a vánoční skřítky. Vše se za asistence našich milých spolužaček prodalo. Byl to parádní den.

Pak už na nás čekala třídní besídka. Mlsání cukroví, rozbalování dárků a těšení se na vánoční prázdniny.