23.11.2021, Karel Hyťha

Jak se daří technickým klubům ...

Od poloviny září se rozjely kroužky ve všech oblastech Klubíků. V oblasti Robotiky , Gramotnosti  i Polytechniky jsme otevřeli vždy několik kroužků. Děti i studenti zde mohou vyrábět dárkové i užitkové předměty z různých materiálů a různými technikami, učí se programovat jednoduché Bee-boty nebo Ozoboty, ale i složitější „BOTY“ z programovatelné stavebnice lego. Seznámí se postupně s 3D tiskem, potiskem hrnečků nebo podložek pod myš, zahrají si různé logické hry nebo hry pro rozvoj pozornosti, trpělivosti a přesnosti.

V říjnu jsme naše Klubíky představili mezi firmami na oslavách 70 let založení SPŠ Teplice. Myslím, že jsme měli úspěch.

Na plánu máme mnoho akcí i pro veřejnost, otevřené dílny se zaměřením na výrobu nějaké maličkosti, programování se stavebnicí Lego a další…. Jen si držme palce, ať se alespoň některé podaří uskutečnit.