13.03.2020,

Únor v 9. A

Ani tento měsíc jsme nezaháleli a absolvovali několik akcí.

V průběhu výuky prošli žáci několika dvouhodinovými bloky v rámci projektu "Odborník ve výuce" s Petrem Matim, který pracuje jako Odborný lektor a poradce pro práci s mládeží. Tato forma výuky se většině z nich velmi líbila a považovali ji za přínosnou.

Do konce února si žáci také museli podat přihlášky k přijímacím zkouškám na střední školy. Aby zmírnili svou nervozitu, začali někteří z nich pravidelně navštěvovat školou pořádané přípravy z českého jazyka a matematiky.

A protože už jsme mazáci, snažíme se pomáhat mladším žákům - během hodiny anglického jazyka žáci vytvořili pomůcky pro výuku slovíček souvisejících s časovými údaji.

Těsně před začátkem jarních prázdnin, v pátek 28. 2. 2020, se žáci všech devátých ročníků vypravili na exkurzi do Prahy, kde navštívili Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky, prošli se po Karlově mostě a poté si užili rozchod na Václavském náměstí.